Студентське наукове товариство
Відповідальна за роботу студентського наукового гуртка кафедри - к.мед.н., ас. Дрок В.О.
Наша країна переживає дуже важкі часи, але війна не змогла зламати прагнення студентів до вдосконалення своїх знань. Підтвердженням цього стало проведення 11 травня 2023 року кафедрами терапевтичної, ортопедичної та хірургічної стоматології наукового засідання стоматологічної секції в межах ХХІІІ конференції студентів та молодих вчених «Новини і перспективи медичної науки» в режимі онлайн. Засідання з привітальним словом відкрив декан стоматологічного факультету Дмитро Чернов, у роботі засідання взяли участь понад 50 учасників: студенти 3-5 курсів стоматологічного факультету, лікарі-інтерни, викладачі. Було представлено 6 доповідей.
Нинішній рік на стоматологічному факультеті знаменують визначні ювілейні дати: 60-а річниця існування стоматологічного факультету нашого університету, 100-річчя з дня народження одного з фундаторів стоматологічного факультету і кафедри терапевтичної стоматології – професора Г.І..Сироти, 85-річний ювілей організатора кафедри стоматології дитячого віку Є.Н.Дичка. Тому доповіді «Життєвий та науковий шлях професора Григорія Іларіоновича Сироти», яку підготував студент 3 курсу Привал Олександр та доповідь студентки 3 курсу Семенової Анастасії «Наукові надбання професора Г.І.Сироти» (наукові керівники професор А.В.Самойленко, доцент О.Д.Салюк) були сприняті із підвищеною зацікавленістю та увагою.
Актуальним питанням ортопедичної стоматології були присвячені 2 доповіді: лікаря-інтерна Дідур Анастасії «Порівняльна характеристика конструкційних елементів незнімних ортопедичних конструкцій та вплив на мікробіоценоз протезного ложе », виконана під керівництвом к.мед.н., асистента Кривчук О.А.; та студентки 4 курсу Котелевської Ганни "Визначення точності фіксації центрального співвідношення щелеп в залежності від способу реєстрації" (науковий керівник: доцент Котелевський Р.А.).
В останні десятиріччя стоматологія стрімко розвивається. Лікарю необхідно невпинно встигати за оновленням медичної інформації. Що і спонукало студентку 4 курсу Третяк Ксенію опрацювати тему та підготувати доповідь «Сучасний погляд на адгезивні системи» (науковий керівник: професор Самойленко А.В.).
Враховуючи буремні події, які відбуваються на території нашої країни і приводять до травматизації як воєнних, так і цивільного населення, особливо гостро постає проблема травматичної хвороби. Зазвичай, невідповідність зовнішнього вигляду пацієнта і серйозності травми вимагає правильної тактики лікаря. В своїй доповіді студент 5 курсу Тараненко Ілля «Травматична хвороба: сучасне уявлення в щелепно-лицевій хірургії» (науковий керівник: доцент Кучеренко Т.О.) детально, на реальних прикладах, зупинився на цієй проблемі та шляхах подолання важких наслідків та ускладнень цього важкого стану.
Гуртківці-доповідачі продемонстрували високий рівень виконання як теоретичних, так і експериментальних досліджень, оформлення ілюстративного матеріалу в презентаціях. Вражав особистий аналіз отриманих результатів. За ретельно підібраний матеріал, за наполегливість в досягненні мети всім доповідачам висловлена подяка. Всі доповіді, без винятку, отримали високу оцінку в процесі обговорення. Присутні схвально охарактеризували проведену конференцію і висловили одностайне бажання провести незабаром аналогічний захід.