Новини

Доктор медичних наук, професор Самойленко Андрій Валерійович, завідувач кафедри терапевтичної стоматології, проводить консультації з питань діагностики, лікування і профілактики стоматологічних захворювань кожного четверга, з 10.00 до 12.00 (окрім святкових днів та періоду літньої відпустки/липень-серпень/) за адресою: площа Соборна, буд. 2 (навчальний корпус № 3а), 2-й поверх, лікувальний зал № 220.

Прийом відбувається без попереднього запису, у порядку живої черги.

NB! В зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції всі відвідувачі повинні мати захисну маску та бахіли.

Кількість супроводжуючих осіб має бути обмежена до мінімуму.

Кафедра надає освітні послуги з підвищення кваліфікації лікарів-стоматологів у формі циклу тематичного удосконалення протягом 2 тижнів. Після успішного закінчення циклу ТУ лікарі-курсанти одержують свідоцтво встановленого зразку та 50 балів безперервного професійного розвитку в особисте освітнє портфоліо.

Спілкування у колі однодумців

Не зважаючи на тяжкі випробування, які протягом багатьох місяців зазнає наша країна, студентська спільнота ще більше гуртується, не втрачає наукового запалу. Про це свідчать останні події. Так, 18 листопада 2022 року відбулося сумісне засідання СНТ кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патофізіології сумісно з кафедрами терапевтичної стоматології та хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології у онлайн-форматі студентської конференції «Про деякі захворювання щелепно-лицьової ділянки. Сучасні уявлення». У конференції взяли участь 40 студентів 3-5 курсів стоматологічного та медичного факультетів (керівники гуртків доценти кафедр Г.С.Короленко, О.Д.Салюк, Т.О.Кучеренко).

Значну зацікавленість проявили присутні до 3 представлених доповідей, які були присвячені некаріозним ураженням твердих тканин зубів. Останнім часом ці захворювання набувають широкого розповсюдження серед населення. Студентка 4 курсу Бабаніна Анна підготувала повідомлення на тему «Особливості гіпоплазії емалі зубів. Профілактика». Ця патологія твердих тканин зубів розвивається в період фолікулярного розвитку зуба. Тому дефекти на зубах видно відразу після їх прорізування.

Доповідь «Клініко-патоморфологічні особливості ендемічного флюорозу» презентував студент 3 курсу стоматологічного факультету Привал Олександр. Він висвітлив питання етіології, патогістології, клініки, диференціальної діагностики ендемічного флюорозу та проілюстрував свою доповідь яскравими клінічними ситуаціями.

А ось доповідь Клочкова Антона, також студента 3 курсу, на тему «Клиноподібний дефект» була насичена багатьма незʼясованими питаннями. До кінця невирішеними залишаються етіологія та патогенез цього захворювання, що приводить до труднощів в його лікуванні та профілактиці.

Ще однією важливою проблемою сучасної медицини є зростання поширеності новоутворень слизової оболонки ротової порожнини. Статистично доведено, що рак слизової оболонки порожнини рота майже у 100% розвивається на тлі передракових захворювань. Звідси зрозуміла важливість профілактики, своєчасної діагностики та лікування передракових захворювань слизової оболонки порожнини рота і губ. Саме цій темі і була присвячена доповідь студента 5 курсу Тараненко Іллі «Передракові захворювання слизової оболонки і червоної облямівки губ».

Присутні проявили велику зацікавленість в обговоренні доповідей. Доповідачі продемонструвавши широку обізнаність і вільне володіння матеріалом. Засідання пройшло жваво та продуктивно.

Підбиваючи підсумки спільної конференції студентських наукових гуртків, викладачі високо оцінили роботу доповідачів. Усі учасники висловили задоволення від цікавого висвітлення тем і від спілкування в колі однодумців. Кожен почерпнув для себе корисну інформацію, яка так потрібна для вдосконалення знань.

Колективи кафедр дякують доповідачам, які відповідально і скрупульозно віднеслися до підготовки доповідей та запрошують усіх охочих приєднуватись до сумісної науково-дослідницької роботи в студентському науковому товаристві.

На кафедрі терапевтичної стоматології успішно розпочато 2022-2023 навчальний рік! І він зовсім не схожий на всі попередні навчальні старти… Уже сьомий місяць триває широкомасштабне вторгнення росії на нашу землю, яка цинічно продовжує знищувати українські міста і села, вбиваючи мирне населення і завдаючи нищівних руйнувань нашій інфраструктурі.

Але війна, як ніколи, згуртувала українську націю, мобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Сьогодні кожен з нас воює на своєму фронті – інформаційному, економічному, освітньому та військовому.

Шановні студенти! Саме ви та ваше покоління будете свідками величі України в єдиній Європейській родині! І сьогодні ваше навчання, ваша щоденна плідна праця – то не просто обов’язок чи власне бажання. Це – важлива місія побудови держави майбутнього!

Відтак, вирушаючи нині до університету, робимо свій важливий крок до нашої перемоги, до нашої кращої і щасливої України!

Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!

Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапевтичної стоматології ДМА Самойленко Андрій Валерійович.

Вітаємо здобувачку Полякову Антоніну Євгеніївну з блискучим захистом дисертації та бажаємо успішного втілення творчих та наукових задумів, натхнення у професійному рості і майбутніх наукових пошуків!