Новини
Перші заняття з пропедевтики терапевтичної стоматології присвячені анатомічній будові зубів. Моделювання різних груп зубів з пластиліну демонструють студенти 2 курсу, 501а групи (викладач - к.мед.н., доц. Горб-Гаврильченко І.В.)
Міжкафедральне засідання СНТ «Професійні захворювання лікаря-стоматолога як міждисциплінарна проблема»
Перше у новому 2024-2025 навчальному році засідання студентського наукового товариства кафедри було присвячене актуальним питанням професійних захворювань лікаря-стоматолога (керівник СНТ кафедри - к.мед.н., ас. Дрок В.О.). Междисциплінарному розгляданню проблеми сприяли досвідчені фахівці, співробітникі кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ, а саме, завідувач кафедри, професор Олександр Вікторович Курята, професор Вікторія Всеволодівна Родіонова, доцент Олена Юріївна Коваленко, доцент Валерія Валеріївна Дмитриченко, які керували процесом збору студентами інформації, формуванню необхідних висновків щодо актуальних проблем. Наша кафедра була представлена завідувачем кафедри, професором Андрієм Валерійовичем Самойленком, асистентом Семеном Олеговичем Прядком та керівником студентського наукового товариства кафедри - к. мед. н., асистентом, Вікторією Олександрівною Дрок.
Учасниками студентського наукового товариства були представлені доповіді:
І. В. Клочко: «Шкідливі фактори у роботі лікаря-стоматолога» 3 курс, стоматологічний факультет
В. О. Компанієць «Професійні захворювання опорно-рухового апарату у лікарів - стоматологів», 4 курс, стоматологічний факультет
К. А. Грищенко, М. Д. Натаченко: «Вібраційний синдром у лікаря-стоматолога», 4 курс, стоматологічний факультет
І. С. Білан, М. Ю. Білокінь «Вплив лікарських засобів на ротову порожнину пацієнта: клініка, діагностика», 4 курс, стоматологічний факультет
Особливості перебігу професійних захворювань лікарів-стоматологів та шкідливого впливу лікарських засобів, токсичних речовин на організм лікаря-стоматолога та пацієнтів; профілактика професійної захворюванності - це далеко не всі питання, які сумісно обговорювались студентами і викладачами.
Дякуємо співробітникам кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ за плідну працю та бажаємо студентам подальших успіхів на шляху становлення лікаря!
Нагадуємо про дотримання заходів безпеки
під час навчання
Порядок дій студентів і викладачів під час повітряних тривог
Студенти 3-го курсу при відпрацюванні практичних мануальних навичок
(викладач - к.мед.н., доц. Горб-Гаврильченко І.В.)
Студенти-іноземці випускного курсу на практичних заняттях використовують в лікувальному і діагностичному процесах сучасні стоматологічні технологіі, зокрема, операційний мікроскоп
(викладач - к.мед.н., доц. Стрельченя Т.М.)
Навчальний процес 2024-2025 року на кафедрі
успішно розпочато!
1.09.2024р.
Розпочинаємо новий 2024-2025 навчальний рік!
Цей навчальний рік продовжується в умовах широкомасштабного вторгнення росії на нашу землю, і сьогодні кожен з українців воює на своєму фронті – інформаційному, економічному, освітньому та військовому.
Шановні студенти! Саме ви та ваше покоління будете свідками величі України в єдиній Європейській родині! І сьогодні ваше навчання, ваша щоденна плідна праця – то не просто обов’язок чи власне бажання. Це – важлива місія побудови держави майбутнього!
Відтак, вирушаючи нині до університету, робимо свій важливий крок до нашої перемоги, до нашої кращої і щасливої України!
Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!
18 серпня 2024 року на 81-му році пішов з життя доктор медичних наук, професор Помойницький Віктор Григорович.
Народився Віктор Григорович 1943 р. У 1970 р. закінчив стоматологічний факультет ДМІ. Працював завідувачем відділення 2-ї стоматологічної поліклініки м. Дніпропетровську.
У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію «Стоматологічна захворюваність і організація спеціалізованої стоматологічної допомоги працівникам металургійних підприємств», а в 1990 р. докторську дисертацію «Клінічні й організаційні основи лікувально-профілактичної допомоги хворим з патологією пародонта в районі інтенсивного промислового освоєння».
З 1994 по 2004 р. Віктор Григорович – декан стоматологічного факультету. У 1994–1996 рр. очолював кафедру пропедевтики терапевтичної стоматології, а з 1996 р. – професор кафедри терапевтичної стоматології ДДМА. У 2001–2007 pp. В. Г. Помойницький – завідувач кафедри ортопедичної стоматології.
В. Г. Помойницький – автор понад 220 наукових праць, одного відкриття, 10 винаходів. Він підготував 6 кандидатів наук, чотирьох магістрів медицини; науковий консультант одної докторської дисертації.
Світла пам’ять доктору медичних наук, професору Віктору Григоровичу Помойницькому
Вітаємо завідуючого кафедри
Андрія Валерійовича
з 60-річним ювілеєм!
Щиро бажаємо довгих та плідних років життя, сповнених творчої наснаги, новими досягненнями та перемогами!
Нехай накопичений досвід, мудрість та філософське ставлення до життя є джерелом нескінченного оптимізму, бадьорості та віри! Добра та миру Вам, Андрію Валерійовичу, гармонії та щастя, благополуччя та сімейного затишку!
25 липня 2024 року відійшов у вічність доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Ігор Сергійович Мащенко.
Багато сил та енергії Ігор Сергійович віддав підготовці наукових, педагогічних та лікарських кадрів. Він очолював нашу кафедру протягом 25 років, був деканом стоматологічного факультету, в різні роки призначався проректором з лікувальної, навчальної, виховної роботи університету.
Він завжди щиро ділився своїмі знаннями і досвідом зі студентами та колегами. Усі пам'ятають його непівторні лекції, які були цікавим, динамічним діалогом студента і викладача. Його консультації викликали професійну зацікавленість, допомогали формуванню клінічного мислення, виховували любов до спеціальності.
Все життя Ігоря Сергійовича є взірцем самовідданого служіння стоматології! Проведені ним багатопланові наукові дослідження дозволили доповнити, а часом і переосмислити цілу низку питань, пов’язаних із мікробіологічними, імунологічними, біохімічними та морфологічними аспектами запальних та дистрофічних захворювань пародонта. Це дозволило визначити в стоматології новий поворотний етап у розумінні цих патологічних станів, зокрема від клінічної до клінічно-етіопатогенетичної суті.
Автор понад 200 наукових праць, 17 винаходів і одного наукового відкриття. Під керівництвом професора Мащенка І.С. були захищені 46 кандидатських і 8 докторських дисертацій.
Усі, хто знав професора І.С. Мащенка, пам'ятатимуть його як неймовірно енергійну людину, талановитого вченого, високого професіонала, чуйного керівника, до думки якого прислухалися. Мудрий наставник, справжній ентузіаст – він горів улюбленою справою до останнього удару серця.
Його мудрих порад та енергії душі, виваженості думок усім бракувати...
Сумуємо, співчуваємо, розділяємо біль втрати...
Вічна пам'ять!
28 червня 2024 року відбулося урочисте вручення сертифікатів лікаря-спеціаліста випускникам стоматологічного факультету ДДМУ
Молодих лікарів привітав проректор з наукової роботи ДДМУ, професор Олександр Гудар'ян. З теплими словами вітання до лікарів-інтернів звернувся і завідувач кафедри терапевтичної стоматології та стоматології ФПО професор Андрій Самойленко
Після ознайомлення із наказом ректора університету «Про завершення навчання випускників 2024 року» відбулося урочисте вручення сертифікатів молодим спеціалістам
Щиро вітаємо випускників з успішним завершенням навчання та бажаємо миру, здоров'я та яскравого професійного життя на благо людей!
13 червня 2024. студенти 3-го курсу складають в укритті іспит з терапевтичної стоматології літньої екзаменаційної сесії 2023/2024 через загрозу ракетних обстрілів
3 червня 2024 року на кафедрі розпочався
об'єктивний структурований практичний (клінічний) іспит (ОСП(К)І)
Бажаємо нашим випускникам успішного подолання підсумкової атестації!
Кафедра вітає Макарову Ірину Анатоліївну з високою винагородою Міністерства оборони україни! Пишаємося!
12 квітня 2024 року на базі Університетської стоматологічної клініки (площа Соборна, 2) пройшла Олімпіада професійної майстерності серед студентів-стоматологів 2-5 курсів з усіх стоматологічних дисциплін.
Завдання терапевтичного профілю полягало у відновленні каріозного дефекту 4 класу за Блеком сучасними реставраційними матеріалами з обов'язковим дотримуваннґям естетичних норм.
У підсекції Терапевтична стоматологія місця посіли наступні студенти:
1 місце - Нестеренко Данило
2 місце - Котелевська Ганна
3 місце - Третяк Ксенія
Усі призери - студенти випускного курсу.
Вітаємо переможців!
На початку весняного семестру 2023-2024 навчального року представник фірми COLGATE Анна Колотницька провела серію лекцій, які були присвячені гігієнічному догляду за порожниною рота пацієнтів з системною патологією та вагітних жінок. Лекції відвідали студенти-стоматологи випускного курсу. Ми вдячні фірмі COLGATE та її представнику Анні Колотницькій за цікавий, корисний та пізнавальний матеріал!
15.11.23 року
Стаття 'Oral lichen planus post COVID-19 vaccination: report of two cases' як результат плідної праці співробітників кафедри була оприлюднена на поважній медичні платформі "Медичні перспективи" (№3) з індексацією Web of Science.
Вітаємо авторів та бажаємо подальших успіхів!
14 листопада 2023 року, об 11.00
у Стоматологічному центрі за адресою: Соборна площа, 2, 2й поверх, ауд.№14 відбудеться
Науково-практична конференція, яка присвячена
100-річчю від дня народження Сироти Г.І.
Наша викладачка МАКАРОВА Ірина Анатоліївна 8 вересня 2023 року вступила до лав Збройних Сил України! Бажаємо міцного здоров'я та якнайшвидшого повернення з перемогою!
Вітаємо студентів з початком занять у новому 2023-2024 навчальному року!
З 01.09.2023 згідно з наказом ДДМУ кафедру терапевтичної стоматології було об'єднано з кафедрою стоматології ФПО та встановлено наступну назву:
"Кафедра терапевтичної стоматології та стоматології ФПО"
Завідувач кафедри - доктор медичних наук, професор Андрій САМОЙЛЕНКО
Доктор медичних наук, професор Самойленко Андрій Валерійович, завідувач кафедри терапевтичної стоматології, проводить консультації з питань діагностики, лікування і профілактики стоматологічних захворювань кожного четверга, з 11.00 до 13.00 (окрім святкових днів та періоду літньої відпустки/липень-серпень/) за адресою: площа Соборна, буд. 2 (навчальний корпус № 3а), 2-й поверх, лікувальний зал № 220.
Прийом відбувається без попереднього запису, у порядку живої черги.
NB! В зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції всі відвідувачі повинні мати захисну маску та бахіли.
Кількість супроводжуючих осіб має бути обмежена до мінімуму.
Кафедра надає освітні послуги з підвищення кваліфікації лікарів-стоматологів у формі циклу тематичного удосконалення протягом 2 тижнів. Після успішного закінчення циклу ТУ лікарі-курсанти одержують свідоцтво встановленого зразку та 50 балів безперервного професійного розвитку в особисте освітнє портфоліо.
12 травня 2023 року відбувся успішний захист дисертації на тему «Клініко-експериментальне обґрунтування остеотропної терапії генералізованого пародонтиту в хворих із компенсованою формою цукрового діабету 2 типу» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 221 - «Стоматологія» асистента кафедри МАТВЄЄНКО Любові Миколаївни
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапевтичної стоматології ДМА Самойленко Андрій Валерійович.
Вітаємо керівника Андрія Валерійовича та здобувачку Любовь Миколаївну з цією видатною подією та бажаємо не зупинятися на досягнутому!
20 лютого 2023 року відбувся успішний захист дисертації на тему «Застосування інгібіторів матриксних металопротеїназ у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 221 - «Стоматологія» асистента кафедри ТІТОВСЬКОЇ Світлани Олександрівни
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапевтичної стоматології ДМА Самойленко Андрій Валерійович.
Вітаємо керівника Андрія Валерійовича та здобувачку Світлану Олександрівну з успішним захистом дисертації та бажаємо втілення наступних творчих задумів та довгого наукового життя!
Спілкування у колі однодумців
Не зважаючи на тяжкі випробування, які протягом багатьох місяців зазнає наша країна, студентська спільнота ще більше гуртується, не втрачає наукового запалу. Про це свідчать останні події. Так, 18 листопада 2022 року відбулося сумісне засідання СНТ кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патофізіології сумісно з кафедрами терапевтичної стоматології та хірургічної стоматології, імплантології та пародонтології у онлайн-форматі студентської конференції «Про деякі захворювання щелепно-лицьової ділянки. Сучасні уявлення». У конференції взяли участь 40 студентів 3-5 курсів стоматологічного та медичного факультетів (керівники гуртків доценти кафедр Г.С.Короленко, О.Д.Салюк, Т.О.Кучеренко).
Значну зацікавленість проявили присутні до 3 представлених доповідей, які були присвячені некаріозним ураженням твердих тканин зубів. Останнім часом ці захворювання набувають широкого розповсюдження серед населення. Студентка 4 курсу Бабаніна Анна підготувала повідомлення на тему «Особливості гіпоплазії емалі зубів. Профілактика». Ця патологія твердих тканин зубів розвивається в період фолікулярного розвитку зуба. Тому дефекти на зубах видно відразу після їх прорізування.
Доповідь «Клініко-патоморфологічні особливості ендемічного флюорозу» презентував студент 3 курсу стоматологічного факультету Привал Олександр. Він висвітлив питання етіології, патогістології, клініки, диференціальної діагностики ендемічного флюорозу та проілюстрував свою доповідь яскравими клінічними ситуаціями.
А ось доповідь Клочкова Антона, також студента 3 курсу, на тему «Клиноподібний дефект» була насичена багатьма незʼясованими питаннями. До кінця невирішеними залишаються етіологія та патогенез цього захворювання, що приводить до труднощів в його лікуванні та профілактиці.
Ще однією важливою проблемою сучасної медицини є зростання поширеності новоутворень слизової оболонки ротової порожнини. Статистично доведено, що рак слизової оболонки порожнини рота майже у 100% розвивається на тлі передракових захворювань. Звідси зрозуміла важливість профілактики, своєчасної діагностики та лікування передракових захворювань слизової оболонки порожнини рота і губ. Саме цій темі і була присвячена доповідь студента 5 курсу Тараненко Іллі «Передракові захворювання слизової оболонки і червоної облямівки губ».
Присутні проявили велику зацікавленість в обговоренні доповідей. Доповідачі продемонструвавши широку обізнаність і вільне володіння матеріалом. Засідання пройшло жваво та продуктивно.
Підбиваючи підсумки спільної конференції студентських наукових гуртків, викладачі високо оцінили роботу доповідачів. Усі учасники висловили задоволення від цікавого висвітлення тем і від спілкування в колі однодумців. Кожен почерпнув для себе корисну інформацію, яка так потрібна для вдосконалення знань.
Колективи кафедр дякують доповідачам, які відповідально і скрупульозно віднеслися до підготовки доповідей та запрошують усіх охочих приєднуватись до сумісної науково-дослідницької роботи в студентському науковому товаристві.
На кафедрі терапевтичної стоматології успішно розпочато 2022-2023 навчальний рік! І він зовсім не схожий на всі попередні навчальні старти… Уже сьомий місяць триває широкомасштабне вторгнення росії на нашу землю, яка цинічно продовжує знищувати українські міста і села, вбиваючи мирне населення і завдаючи нищівних руйнувань нашій інфраструктурі.
Але війна, як ніколи, згуртувала українську націю, мобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Сьогодні кожен з нас воює на своєму фронті – інформаційному, економічному, освітньому та військовому.
Шановні студенти! Саме ви та ваше покоління будете свідками величі України в єдиній Європейській родині! І сьогодні ваше навчання, ваша щоденна плідна праця – то не просто обов’язок чи власне бажання. Це – важлива місія побудови держави майбутнього!
Відтак, вирушаючи нині до університету, робимо свій важливий крок до нашої перемоги, до нашої кращої і щасливої України!
Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!
6 листопада 2020 року відбувся успішний захист дисертації на тему «Застосування препаратів селену у комплексному лікуванні хворих на хронічний генералізований пародонтит» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 221 - «Стоматологія» асистента кафедри Полякової Антоніни Євгеніївни
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапевтичної стоматології ДМА Самойленко Андрій Валерійович.
Вітаємо здобувачку Полякову Антоніну Євгеніївну з блискучим захистом дисертації та бажаємо успішного втілення творчих та наукових задумів, натхнення у професійному рості і майбутніх наукових пошуків!